Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku otrzyma komorę

adminDoniesienia

z17385272Q,Uniwersytecki-Szpital-Kliniczny--Modernizacja-star

W ramach planu modernizacji Uniwersyteckiego Szpiala Klinicznego w Białymstoku rozpoczęty został etap modernizacji jego najstarszej części. W szpitalu ma znaleźć się miejsce na zupełnie nowe usługi, m.in. takie jak krioterapia czy komora hiperbaryczna. Będą tu też wykonywane przeszczepy szpiku kostnego.

Kąpiel tlenowa – dlaczego warto?

komorahiperbaryczna.plRóżneDodaj komentarz

Nieoceniony pomocnik w walce z infekcjami, zarazem będąca kompanem w poprawie samopoczucia i urody. Od lat stosowana jest przez Michaela Phelpsa, Tigera Woodsa czy Novaka Djokovica w celu osiągania najlepszych wyników sportowych. Od niedawna także w Polsce – terapia hiperbaryczna (hyperbaric oxygen therapy), która od dziesięcioleci ratuje zdrowie i życie pacjentów na całym świecie.

Komora hiperbaryczna dla dzieci z autyzmem

komorahiperbaryczna.plRóżneDodaj komentarz

kid-phone

Terapia tlenem pod ciśnieniem to sposób na wprowadzenie do organizmu na poziomie komórkowym dużej ilości tlenu. Samo stosowanie komory hiperbaryczne jest wskazane w leczeniu stanów takich jak zatrucie tlenkiem węgla i poprawia gojenie się ran. Zaobserwowano również poprawę w stosowaniu terapii w niektórych przewlekłych zaburzeń neurologicznych, w tym zespołu alkoholowego płodu, porażenia mózgowego a także przewlekłego lub pourazowego zapalenia mózgu.

Co dalej z komorami w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej w Krakowie?

komorahiperbaryczna.plDoniesieniaDodaj komentarz

546086_m630

Nie minął rok od czasu kiedy obiegła nas informacja o supernowoczesnym wyposażeniu w Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego. Dziś przyszłość tej placówki stoi pod znakiem zapytania!

Okazuje się, że przyczyna problemu to planowane przez NFZ zmiany w świadczeniach udzielanych pacjentom na szpitalnych oddziałach ratunkowych. Nowy system ma wejść w życie od 1 lipca.

Już dziś mówi sie, że ewentualne cięcia mogą spowodować, że nie ośrodek stanie się nieopłacalny.